Yrittäjäksi Liperiin pääkuva

Yrittäjäksi Liperiin

Yrittäjäksi Liperiin

Tervetuloa yrittäjäksi Liperiin!

Yrittäjäksi Liperiin sisältö

 

Liperin kunta tarjoaa erinomaisen ympäristön yritystoiminnalle. Maaseutumaisessa kunnassamme on monipuolista yritystoimintaa, ja vaikka asukasluku on noin 12 000, yrityksiä löytyy runsaasti – lähes 800 kappaletta.

Yrittäjyydellä ja itsenäisen tekemisen hengellä on Liperissä pitkät juuret. Kunnassa on hyvät edellytykset monipuoliselle yritystoiminnalle.

Liperissä liikennettä palvelevat valtatiet 9 ja 23, rautatie, Joensuun lentoasema sekä vesistöyhteydet Saimaalle ja Saimaalta Suomenlahdelle. Kunnassa on myös runsaasti tontteja ja liiketiloja yritystoiminnalle, esimerkiksi Ylämyllyn alueen yritystontit sijaitsevat vain 12 kilometrin päässä Joensuusta. Myös Liperin kirkonkylän ja Viinijärven tontit sekä toimitilat ovat alle puolen tunnin matkan päässä maakunnan keskuksesta.

Uutisen lisäys (ylläpito)

angle-left Yrittäjän tekoälyinfo -tilaisuus Lipertekillä ke 18.9. klo 14-16:30

Yrittäjän tekoälyinfo -tilaisuus Lipertekillä ke 18.9. klo 14-16:30

Valmennuksessa pääset tutustumaan maksuttomien tekoälypalvelujen käyttöön liiketoiminnassa Business Joensuun yritysvalmentajan Marko Soikkelin johdolla.

Paikka ja aika: Lipertek, Tehtaantie 8, 80400 Ylämylly ke 18.9. klo 14.00-16.30

 

Valmennus antaa vastauksia mm. seuraaviin kysymyksiin:

  • kuinka pääsen alkuun tekoälyn hyödyntämisessä?
  • kuinka pienyrittäjä pystyy hyödyntämään tekoälyä, mitkä ovat parhaat ilmaiset työkalut?
  • pärjäänkö ilmaisella, vai tarvitseeko maksaa palvelusta?
  • mitä kannattaa varoa tekoälyn kanssa?

Tarjoilujen järjestämiseksi pyydämme ystävällisesti ilmoittautumaan ennakolta.

 

 

Lisätietoja: Marko Soikkeli, marko.soikkeli@businessjoensuu.fi, p. 040 546 7811

kaavoja tietokoneella

Sivu arviointi ja palaute